Zajęcia

KRAV MAGA jest nowoczesnym, praktycznym i sprawdzonym systemem samoobrony i walki wręcz, opracowanym ponad 50 lat temu przez Siły Zbrojne Izraela (IDF). Techniki obronne i podstawy systemu zawierają proste i naturalne ruchy, które są bardzo efektywne i łatwe do nauki. Studenci uczeni są stosować je w rozmaitych sytuacjach, od ciemnego otoczenia, do pozycji siedzącej albo leżącej, lub przy innego rodzaju ograniczeniach. Poza tym Krav Maga zajmuje się walką wręcz, która składa się na elementy takie jak ataki, obrony, timing (wybór odpowiedniego momentu do ataku), udawania, taktyka, poruszanie się i obserwacja, oraz psychologiczne i umysłowe aspekty związane z przetrwaniem gwałtownego ataku.

 

DEFENDO to prostota i skuteczność. Jest łatwym do opanowania systemem, ponieważ skupia się na szerokiej gamie zagrożeń jakie możemy spotkać w nowoczesnym świecie, oferując jednocześnie minimalną ilość kompleksowych rozwiązań. Zasada minimalnej ilości technik pozwala, aby poprzez powtarzalność tych samych struktur w różnych sytuacjach, uczestnicy byli w stanie skutecznie odtworzyć zdobytą wiedzę w sytuacji maksymalnego stresu. Podstawowe techniki systemu Defendo oparte są na psychologicznym podejściu do strachu, stresu, poczucia zagrożenia i tym jak je wykorzystać, gdy przetrwanie zależy od własnej siły fizycznej.

 

YOGA zajęcia 1,5 godzinne dostosowane do wieku i gibkości osób uczestniczących w zajęciach. W technice jogi iyengar są stosowane pomoce w postaci: pasków, koców, wałków, pianek, pasków, klocków, bądź siły i ciężaru drugiego uczestnika zajęć. Praktyka z pomocami jest intensywniejsza w stosunku do pozostałych technik jogicznych i bezpieczna dla osób które doświadczyły kontuzji (kolana, kręgosłup, barki, nadgarstki itp.). Od osób praktykujących wymaga uważności i skupienia się na własnym ciele. Praktyka jogi iyengara może być dynamiczna (powitania słońca, serie wygięć i dynamicznych skrętów), jak również bardziej statyczna z naciskiem na intensywność rozciągania.